e-Okul Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılmalıdır?

[dt_fancy_title title=\”e-Okul Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılmalıdır?\” title_size=\”h4\” title_color=\”accent\” separator_color=\”accent\”]

e-Okul Fotoğraf Çekimi;

  • e-Okul Fotoğraf Çekimi için kararlaştırdığınız tarihten bir gün önce okul idareci ve sınıf öğretmenlerinin, öğrencilere duyuru yapmasını rica edin. Unutmayın ki eksik olan öğrenciler için okula tekrar çekime gitmeniz gerekecektir.
  • Çekim günü okul idarecisinden e-okul programı üzerinden öğrenci listelerinin çıktısını isteyin. Aynı anda öğrenci listelerinin, Excel Formatlı olarak dijital halini de talep edin. Excel dokümanını daha sonra almanız halinde çekim listenizle arasında farklılıklar oluşabilir. Çekimler okulların yeni açıldıkları zaman yapıldığı için, nakil, sınıf değiştirme, kayıt sildirme gibi durumlarla sıklıkla karşılaşılmaktadır.
  • Yeni bir sınıfı çekmeye başlamadan önce, sınıf tabelasını çekiniz. Bu size öğrencileri sınıf sınıf ayırmakta faydalı olacaktır.
  • Çekimler, sınıf listesindeki sıra ile yapılmalıdır. Eğer sırası gelen öğrenci yok ise onun yerine boş bir kare çekilmeli ve listeye not alınmalıdır. Çekim esnasında araya giren bir öğrenci olursa yine çekim listesine anlaşılır bir not alınmalıdır.
  • Çekimlerde aynı kadrajı yakalamak için tabure ve tripod kullanabilirsiniz. Öğrenci boyları farklı olduğu için her karede aynı kadraj yakalanır. Bazı meslektaşlarımız bunun kendilerini yavaşlatacağını düşündüğü için tercih etmeyebilir. Farklı bir yöntem olarak ayak tabanı şeklinde sticker bastırarak çekim esnasında öğrencinin duracağı yere yapıştırılabilir. Bu sayede her öğrenci aynı yerde çekilmiş olur.
  • Eğer mümkünse okuldan çekim için sabit yer rica edin. Tüm öğrenciler aynı yerde, ortamda çekildiği için ışık hepsinde aynı olacaktır. Çekimler sınıflarda yapıldığı takdirde her sınıfın ışık oranı farklı olacaktır.
  • Çekimler beyaz fon kullanılarak yapılmalı, öğrenci tam karşıdan görülmeli, iki kulağı görülür şekilde olmalı, arkada gölge mümkün oldukça az olmalıdır.
  • Çekimler okuldan alınan listedeki sıralama ile yapılmalıdır. Listede bulunan öğrenci yoksa yerine boş bir kare çekilmelidir. Boş çekilen öğrenci listeye not alınmalıdır.

e-okul Fotoğraf Çekimi yapan müşterilerimiz, çekimleri yaptıktan sonra NonStop e-okul Baskı Programı ile veri girişlerini yapabilir ve sipariş oluşturabilir.

Fotoğrafçı ve ajans müşterilerimiz için hazırladığımız güncel e-Okul Paketi Baskı Fiyatlarımızı inceleyebilirsiniz.

Farklı varyasyonlarda hazırladığımız e-Okul Paketlerini ve içerikleri inceleyebilirsiniz.

e-Okul Paketinde olabilecek ürünleri incelemek, bu ürünlerin kullanım amaçları ve özellikleri ile ilgili bilgi edinmek isterseniz e-Okul Ürünleri Kategorisini inceleyebilirsiniz.

Shopping Cart