Nasıl Çalışıyoruz?

Nasıl Çalışıyoruz…

Firmamız sadece baskı ve cilt hizmeti vermektedir. Tasarım, dizgi, bilgisayar çalışmaları siz tarafından yapılmış işlerin baskıları alındıktan sonra okula teslim edilebilir şekilde kargo ile size gönderilir.

E-Okul Baskıları / Çalışmaları

e-Okul Baskıları için talep edilen ürünleri firmamıza yaptırmak isteyen müşterilerimizin, baskıların hatasız ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için siparişlerin bize NonStop e-Okul Baskı Programı ile gönderilmesi gerekir.

Turuncu Baskı internet sayfamızdan (www.turuncubaski.com) NonStop e-Okul Baskı Programını bilgisayarınıza ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

NonStop e-Okul Baskı Programı ile Yapılması Gerekenler
 1. Yeni bir okul oluşturulur, okula ait logo ve imzalar uygun bir şekilde ayarlanır.
 2. Okulun verdiği, e-Okul Sisteminden alınabilen Excel formatlı öğrenci listesi programa aktarılır. Eğer okullardan Excel dosyası alınamazsa sınıf ve öğrenci isimlerin tek tek yazılması gerekmektedir.
 3. Bilgisayarınızda öğrenci fotoğrafları sınıf sınıf klasörlere ayrılır. Gereksiz fotoğraflar, çift çekilmiş öğrenci fotoğrafları silinir. (Okulda olmayan öğrenci için boş bir kare çekilmesi gerekir.)
 4. NonStop e-Okul Baskı Programı açılır. Sınıflara ait fotoğraf klasörünü yeri seçilir. Ekrana gelen fotoğraf eşleştirme ekranında gerekli kontroller yapılır. Fotoğrafların crop işlemleri program üzerinden yapılır. (Öğrenci Fotoğraf dosyalarının adlarının değiştirilmemesi gereklidir, doğru eşleşme için fotoğraf makinesinin verdiği ad kalmalıdır.)
 5. Veri giriş ve fotoğraf eşleştirme işlemi bittikten sonra, Baskı Al ekranından bir adet Test Albümü alınarak okula kontrol için sunulur. Kontrol sonrası gerekli düzeltmeler yapılır. (Bu işlem mecburi değildir, fakat hatalı baskı yapılmaması için tavsiye edilir.)
 6. Tüm veriler eksiksiz girildikten ve kontroller yapıldıktan sonra sipariş dosyası oluşturulur. (Sipariş dosyası bilgisayarınızda NonStop Sipariş klasöründe bulunur.)  Oluşturulan sipariş dosyası firmamıza gönderilir.
 7. Sipariş dosyalarını info@turuncubaski.com adresine gönderebilirsiniz. Dosya göndermek için sayfamızdan Dosya Gönder ekranını da kullanabilirsiniz.

NonStop e-Okul Baskı Programını ile e-Okul Fotoğraflılarını ve Öğrenci Vesikalık dizgilerini ücretsiz yapabilirseniz. Süreci hızlandırmak için bu modüller ücretsiz olarak müşterilerimizin kullanımına açıktır.

Bilgi:

e-Okul Fotoğraf çekimi Nasıl Yapılmalıdır ? bilgi edinmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

NonStop e-Okul Baskı Programı Nasıl Kullanılır ? bilgi edinmek için eğitim videolarını izleyebilirsiniz.

Okul Albümü / Mezuniyet Albümü / Foto Kitap Baskıları

 1. Sayfamızda Ürünler menüsü altında yaptığımız tüm çalışmalar ve ürünler gruplandırılmıştır. Beğendiğiniz veya çalışmak istediğiniz ürünü sayfamızdan görebilir ve inceleyebilirsiniz.
 2. Ürünlerimize ait taslama ölçüleri ve şablonlar sayfamızda bulunmaktadır. Dilerseniz sayfamızda bulunan şablonları kullanabilir veya kendinize özel yeni şablon oluşturabilirsiniz.
  1. Taslama Ölçüleri : Ürünlerimize ait ölçülerin, taşma, katlama paylarının ve güvenli alanın belirtildiği boş PSD Kalıplar.
  2. Şablonlar : Ürünlerimize ait önceden hazırlanmış Şablon ve Kalıpların bulunduğu hazır şablonlar.
 3. Baskılarımızda dijital baskı teknolojisi kullanılmaktadır. (2 adet Konica Minolta Renkli Baskı Makinesi.) Minilab Fotoğraf Baskısı ile karıştırılmamalıdır. Baskılarda Mat veya Parlak Selefon kullanılabilir.
 4. Ürünlerimizde katlama ve taşma payları mevcuttur. Ayrıca güvenli alanlar belirtilmiştir. Bilgisayar çalışması yapılırken bu ölçü ve paylara dikkat edilmelidir.
 5. Çalışmalar 300 DPI ve RGB olarak yapılmalıdır.
 6. Siparişler JPG veya PDF formatında kaydedilerek gönderilir.
 7. Sipariş dosyalarını info@turuncubaski.com adresine gönderebilirsiniz. Dosya göndermek için sayfamızdan Dosya Gönder ekranını da kullanabilirsiniz.

Bilgi:

Taslama Ölçülerini buradan görebilir ve indirebilirsiniz.

Okul Albümü Şablonlarını buradan görebilir ve indirebilirsiniz.

İndireceğiniz şablonlarda bulunan NOT dokümanında gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Okumanızı rica ederiz.

Okul Albümü Modellerimizi buradan görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Mezuniyet Albümü Modellerimizi buradan görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Mezuniyet Yıllığı / Andaç Modellerimizi buradan görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf Baskılı Okul Ürünleri Modellerimizi buradan görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Takvim Modellerimizi buradan görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Foto Kitap Modellerimizi buradan görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Ödeme

 • Siparişle birlikte ücretin %30’u alınır. İş teslimatında ücretin kalan kısmı tahsil edilir.
 • Kapıda Ödeme seçeneğimiz yoktur.
 • Ödemelerinizi Havale/Eft yöntemi kullanarak yapabilirsiniz.
 • Kredi Kartı Tek Çekim veya Taksitli Çekim (En fazla 12 Taksit) için sayfamızda bulunan Sanal POS sistemini kullanabilirsiniz.
Shopping Cart